ייעוץ לפני רכישת דירה מקבלן / יד שניה

בודקים הזדמנות לרכישת דירה חדשה מקבלן? מעולה!

רגע לפני, יש כמה דברים חשובים ואף קריטיים שכדאי וחשוב לדבר עליהם. המאמר הבא יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים.
ענף הבנייה נמצא במגמה חיובית, ומדי שנה יוצאות עשרות אלפי דירות חדשות לשוק!

שירותי ייעוץ לפני רכישת דירה מקבלן, יסייעו בבחינת תכניות הנכס ובחינת הפוטנציאל התכנוני והעיצובי שלו והתאמתו לצרכים שלכם.

בפגישה המעצבת תבחן את מפרט המכר ותכנית המכר, תקשיב לצרכים, העדפות ורצונות שלכם, תבין למה ולמי מיועדת הדירה, מה הציפיות שלכם מהנכס, איזה סכום אתם מוכנים להשקיע בו, כמה אתם פנויים למשימה וכדומה.
מהו מפרט המכר? מהי תכנית מכר?
מפרט המכר מאגד בתוכו במלל את כל המרכיבים של דירתכם לפי התכניות האדריכליות. למשל: מס' שקעי החשמל ונק' המאור בדירתכם לפי אזורים / מס' נק מים / גז / אסלה סמויה או מונובלוק/ אינטרפוץ סוללה / מידות אריחים / גודל חלונות ועוד ועוד. דוגמה להסבר על מפרט מכר של חברת מסד גרופ
תכנית המכר – תכניות בינוי אדריכלית של דירתכם עם מידות וחלוקה של הבית לחדרים ומחיצות. דוגמה להסבר על תכנית מכר של חברת מסד גרופ
*הקונה צריך לדעת שכל דבר שלא מופיע במפרט המכר ו/או בתכנית המכר, לאחר חתימת החוזה יתומחר על ידי הקבלן המבצע כתוספת על פי מחירון דקל. מדובר במחירים לא תמיד זולים.

ניתן ללוות אתכם בהתנהלות מול שינויי דיירים המייצגים את הקבלן באופן שלא אחת מאפשר להוזיל משמעותית את מחיר השינוי וההתאמה האישית שניתן לבצע בו. המעצבת לוקחת בחשבון שינויים, שדרוגים ותוספות שניתן לבקש מהקבלן, אשר הצגתם בשלב התכנון תאפשר לא אחת להכלילם במחיר הנכס, וכך לחסוך בהמשך עשרות אלפי שקלים.

הזמן הכי טוב ליצור קשר עם אדריכלית מנוסה – עוד לפני חתימת החוזה.

ייעוץ מקצועי לפני הרכישה, יאפשר לכם לחסוך כאב ראש ואלפי שקלים.
להלן מספר טיפים שימושיים:

  • הגשת תכניות שינויים בחתימת חוזה: ניתן לצרף תכנית שינויים עם הצרכים שלכם לחוזה. פעולה זאת עשויה לחסוך לכם הפתעות לא נעימות בעתיד.
  • הטבה כספית לשינויים ותוספות של הרוכשים. שינויים בדירה הם עסק יקר שיכול להסתכם בין 10,000 ועד ל-150,000 ₪ ואפילו יותר לתוספות ו/או שינויים. בחתימת חוזה כדי לצרף תכניות שינויים שלכם.
  • פתיחת תיק דייר ללא עלות. בפגישה הראשונה של הרוכש עם מתאמת שינויי דיירים, מקבל הדייר את 'תיק הדייר' שבו קיימות תכניות הביצוע של הדירה הכוללות את תכנית סטנדרט של המטבח, כולל רשימת ספקים ועוד מסמכים לחתימה. במידה והדייר ירצה לבצע שינויים בדירה, יאלץ לשלם עוד כסף עבור פתיחת תיק דייר (מדובר על טיפול שינויים ותמחורים בדירה).
  • ריצוף בגדלים אחרים מהסטנדרט – ללא עלות של חומר ועבודה.
  • חיפוי קירות בחדרי רטובים עד התקרה.
  • נקודת גז במרפסת לברביקיו.
  • הכנות לחימום מים על בסיס גז במרפסת.
  • דלת נגרות פנימית לממ"ד

לסיכום:

ההשקעה שלכם בדירה היא אולי ההשקעה הגדולה ביותר שתעשו בחיים. הדירה צריכה לשרת אתכם לכן יש להתייחס לנושא בסבלנות, לא לחסוך בשאלות, ולהיעזר באנשי מקצוע במקרה הצורך.
אז מה היה לנו
דילוג לתוכן